Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                             

BYŁ TAKI WRZESIEŃ

 

Po dwóch miesiącach odpoczynku trzeba znowu wziąć się do pracy. Dla uczniów Szkoły Podstawowej w Bąkowicach 1 września to dzień, gdy wracają oni w szkolne mury, do swoich kolegów, koleżanek i nauczycieli. O godzinie 800 odśpiewano Hymn Państwowy i Hymn Szkolny, a następnie dyrektor szkoły Cezary Zając serdecznie powitał wszystkich przybyłych rodziców, nauczycieli oraz uczniów, którym życzył, aby czas nauki wykorzystali jak najlepiej, by stał on się solidną podstawą dla ich przyszłości, a także był źródłem wspomnień, z którego będą czerpać przez całe życie. Nauczycielom życzył zadowolenia i satysfakcji z pracy oraz wytrwałości w dążeniu do coraz lepszego wykonywania swoich zadań. Rodziców zachęcił, by stali się partnerami i sprzymierzeńcami nauczycieli w szkolnej działalności oraz życzył im spokojnego roku szkolnego uwieńczonego sukcesami dzieci.

W intencji wszystkich uczniów i pracowników szkoły w czwartek, 3 września, w kościele p.w. Św. Anny odprawiona została, przez proboszcza parafii księdza Andrzeja Jaremko, uroczysta msza święta.

Wrzesień to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale również rocznica wybuchu II wojny światowej. Dla uczczenia obchodzonej w tym roku 70 rocznicy, 17 września, odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy VI, pod kierunkiem pani Anety Garkut. Spotkanie to było okazją do refleksji i zadumy nad tym, czym są dzisiaj dla nas wolność i pokój oraz jak potrafimy z tych darów korzystać. Montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Był taki wrzesień” skłaniał do przemyśleń o przemijającej historii. Młodzi artyści udowodnili, że pamięć historii żyje w nas. Z bardzo wielkim wzruszeniem powspominano wydarzenia sprzed 70 laty, kiedy to dzieci polskie nie miały możliwości rozpoczęcia nauki, gdyż nie pozwolił im na to wybuch II wojny światowej. Chwilą ciszy uczczono pamięć bohaterów września 1939 r.

To dobrze, że wciąż pamiętamy o tych tragicznych wydarzeniach, gdyż pamiętać należy. Należy także przezwyciężać uprzedzenia, antagonizmy i podziały, by umacniać naszą europejską solidarność.

 

Renata Boduch

wstecz